سم روزنامه روزنامه بارسلونا روزنامه نگار

سم: روزنامه روزنامه بارسلونا روزنامه نگار لیونل مسی مشکل روانی مهاجم آرژانتینی عملکرد مسی

گت بلاگز اخبار بین الملل موشک‌های ساخت کره شمالی می‌خواهید؟ به سفارت قاهره زنگ بزنید!

روابط مصر و کره شمالی جهت خرید تسلیحات غیرقانونی، روابط آمریکا و مصر را متشنج کرده و کم کردن کمک‌های نظامی واشنگتن و بررسی موشکافانه این مساله را از جانب بازرسا

موشک‌های ساخت کره شمالی می‌خواهید؟ به سفارت قاهره زنگ بزنید!

موشک های ساخت کره شمالی می خواهید؟ به سفارت قاهره زنگ بزنید!

عبارات مهم : قاهره

روابط مصر و کره شمالی جهت خرید تسلیحات غیرقانونی، روابط آمریکا و مصر را متشنج کرده و کم کردن کمک های نظامی واشنگتن و بررسی موشکافانه این مساله را از جانب بازرسان آمریکایی به دنبال داشته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از نیویورک تایمز، مقامات آمریکا و شرکت ملل می گویند، مصر از کره شمالی تسلیحات خریداری کرده و به دیپلمات های این کشور اجازه داده تا از سفارت خود در قاهره، به عنوان پایگاهی جهت فروش تسلیحات نظامی در سراسر منطقه خاورمیانه استفاده کنند.

چنین اقداماتی جهت کره شمالی، پول نقد زیادی را به همراه داشته ولی آنان تحریم های بین المللی را نقض کرده اند که حامی نظامی مهم مصر را خشمگین کرده و موجب شده است که آمریکا در ماه اوت کمک نظامی ۲۹۱ میلیون دلاری خود به مصر را متوقف کند.

موشک‌های ساخت کره شمالی می‌خواهید؟ به سفارت قاهره زنگ بزنید!

گزارش شرکت ملل که که در ماه جاری منتشر خواهد شد، اطلاعات تازه ای را راجع به محموله کره شمالی که در سال ۲۰۱۶ به قاهره آمد، ارائه می دهد و آینده نگری می شود که تنش ها میان آمریکا و مصر را شدت یافتن کند. این محموله مشمول بر ۳۰ هزار آرپی جی بود و ارزش آن به ۲۶ میلیون دلار می رسید.

این گزارش مشتریان تسلیحات کره شمالی را شاخه ای از “سازمان عربی جهت صنعتی سازی” معرفی می کند که مهم ترین مجموعه تسلیحاتی دولتی مصر است و عبدالفتاح السیسی، رییس جمهور مصر ریاست کمیته نظارت بر این گروه را بر عهده دارد.

روابط مصر و کره شمالی جهت خرید تسلیحات غیرقانونی، روابط آمریکا و مصر را متشنج کرده و کم کردن کمک‌های نظامی واشنگتن و بررسی موشکافانه این مساله را از جانب بازرسا

مصر پیش از این خرید تسلیحات از کره شمالی و نقض تحریم ها علیه این کشور را تکذیب کرده هست. سرویس اطلاعاتی دولتی مصر در پاسح به سوالات شرکت ملل راجع به این یافته ها اظهار کرد: مسئولان مصری در شفافیت کامل همه کارها مورد نیاز را راجع به کشتی حامل محموله کره شمالی انجام دادند.

پس از آن که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در تابستان گذشته کمک نظام خود را به مصر قطع کرد، مقامات این کشور اظهار کردند که روابط نظامی خود را با کره شمالی متوقف کرده و مساحت سفارت کره شمالی در قاهره را کم کردن می دهند و نیز فعالیت های دیپلمات های کره شمالی را رصد می کنند. سامح شکری ، وزیر امور خارجه مصر، ماه گذشته در نشستی خبری به همراه رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: روابط با کره شمالی به سطح نمایندگان محدود شده است و تقریبا هیچ همکاری ای در زمینه اقتصادی یا سایر زمینه ها میان دو کشور وجود ندارد.

اما مقامات آمریکایی گفته اند، مسئله نمایندگی دیپلماتیک در سفارتخانه ای است که به عنوان نمایندگی تسلیحاتی در منطقه عمل می کند. آندریا برگر، کارشناس پرسشها کره شمالی در موسسه مطالعات بین الملل میدلبری اظهار کرد، واشنگتن دلواپس آن است که کره شمالی که سال ها تکنولوژی موشک های بالستیک مصر را تامین کرده، همچنان قطعات موشکی این کشور را تامین کند. وی افزود: مشتریان موشک های بالستیک، دلواپس کننده ترین شرکای کره شمالی هستند و بیشترین توجه را می طلبند که مصر نیز یکی از آنان است.

موشک‌های ساخت کره شمالی می‌خواهید؟ به سفارت قاهره زنگ بزنید!

کره شمالی در اکثر کشورها سفارتخانه ای ندارد، با این حال بزرگترین سفارتخانه این کشور در خاورمیانه، سفارخانه قاهره است.

بازرسان شرکت ملل و افرادی که از کره شمالی گریخته اند، می گویند، سفارتخانه قاهره به بازاری جهت فروش موشک های کره شمالی و تجهیزات نظامی دوران شوروی در شمال آفریقا و خاورمیانه تبدیل شده است است.

روابط مصر و کره شمالی جهت خرید تسلیحات غیرقانونی، روابط آمریکا و مصر را متشنج کرده و کم کردن کمک‌های نظامی واشنگتن و بررسی موشکافانه این مساله را از جانب بازرسا

آمریکا و شرکت ملل در سال ۲۰۱۶ پاک چون-ایل، سفیر کره شمالی در مصر را تحریم کردند و او را نماینده شرکت تجاری توسعه معادن، بزرگترین شرکت تسلیحاتی کره شمالی معرفی کردند.

دست کم پنج تن دیگر از مقامات کره شمالی در مصر نیز تحریم شده است اند.

موشک‌های ساخت کره شمالی می‌خواهید؟ به سفارت قاهره زنگ بزنید!

اطلاعات آمریکا در تابستان ۲۰۱۶، هفته ها به طور مخفیانه کشتی “جی شون” که حامل آرپی جی های کره شمالی بود را رهگیری کرد و هنگامی که این کشتی به کانال سوئز نزدیک شد، آمریکایی ها به مصر هشدار دادند که این کشتی ممکن است حامل کالاهای قاچاق باشد و آنان را وادار به مداخله کند.

تصرف محموله کره شمالی موفقیت بزرگی جهت آمریکا در کارها بین المللی جهت تحریم های تسلیحاتی و محدودیت های صادراتی کره شمالی بود. کشتی این کشور نیز به مدت سه ماه در بندر “العین السخنه” نگهداری شد. آمریکا قصد داشت مقاماتی را جهت بازرسی محموله این کشتی بفرستد و کره شمالی هم دیپلماتی را جهت مذاکره درخصوص آزادی این کشتی فرستاد ولی مصر درخواست هر دو طرف را رد کرد ولی در نوامبر ۲۰۱۶ با بازرسی کشتی از جانب ماموران شرکت ملل موافقت کرد. خدمه کره ای کشتی هم به کشورشان بازگردانده شدند تا بازرسان نتوانند با آنان مصاحبه کنند ولی با یافتن مدرکی که نام “کارخانه توسعه صنایع السکر”، شرکت توسعه و تحقیقات موشکی مهم مصر روی آن نوشته شده است بود، مشتری محموله فاش شد.

به گفته آژانس اطلاعات نظامی، از دهه ۱۹۷۰ میلادی، کره شمالی و مصر جهت اوج بردن برد دقت موشک های بالستیک کوتاه برد اسکاد اتحاد شوروی همکاری کرده اند. در آخرهای دهه ۱۹۹۰، مقامات آمریکایی درخصوص تلاش مصر جهت خرید سامانه موشکی “نودونگ” با برد ۸۰۰ مایل ابراز نگرانی کردند.

درسال ۲۰۱۳ ارسال لوازم یدکی موشک های اسکاد-B به قاهره متوقف شد و مصر سفارش این قطعات را تکذیب کرد. چنین موشک هایی می توانند اسرائیل را از داخل خاک مصر مورد حمله قرار دهند و همچنین به اتیوپی هم برسند.

دولت دونالد ترامپ در مقابله با ترساندن کره شمالی، موفق به همسو کردن متحدان این کشور از جمله مجموعه جزایر فیلیپین و سنگاپور با خود شده است است ولی مصر که هر سال ۱.۳ میلیارد دلار از آمریکا کمک دریافت می کند، در برابر درخواست های ترامپ جهت مقابله با کره شمالی مقاومت می کند.

روابط مصر و کره شمالی عمیق تر می شود. اندرو میلر، از پروژه دموکراسی خاورمیانه که تا سال گذشته در وزارت امور خارجه آمریکا بر مساله مصر کار می کرد، گفت: آنان فکر می کنند که می توانند از رویارویی با پیامدهای کارها خود سر باز زنند. به همین علت است که به عدم پذیرش این درخواست ها ادامه می دهند و این نشان دهنده آن است که فکر می کنند می توانند از این کارها قسر در بروند. این کار جهت آن ها بهایی دار که قابل تحمل نخواهد بود.

واژه های کلیدی: قاهره | آمریکا | تحریم ها | آمریکایی | کره شمالی | کره شمالی | تجهیزات نظامی | مقامات آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs